Dietetyk Częstochowa – jak wyglądają wizyty w naszej poradni dietetycznej w Częstochowie i jak się do nich przygotować ?

Pierwsza wizyta trwa około 1 godziny

Przeprowadzamy szczegółowy wywiad lekarski i żywieniowy. Dokonujemy pomiarów antropometrycznych, przeprowadzamy szczegółową analizę składu ciała. Specjalista udziela wskazówek jak się pacjent powinien odżywiać aby osiągnąć sukces bez efektu jojo.

Zanim spotkasz się z naszym dietetykiem przygotuj informacje:

  • co jadłeś (aś) i co piłeś (aś) przez ostatnie 3 dni,
  • o której godzinie wstajesz i spożywasz pierwszy posiłek dokładnie podając ile kromek chleba, czy plastrów wędliny jadasz na śniadanie,
  • o której godzinie jesz kolacje i o której chodzisz spać,
  • ile szklanek płynów wypijasz w ciągu dnia,
  • czy w weekend jesz to samo co w pozostałe dni,
  • czy leczysz się na coś i czy przyjmujesz jakieś leki lub zioła,
  • czy ćwiczysz i czy chcesz i lubisz ćwiczyć.

Druga wizyta po 7 dniach od pierwszej.

Dietetyk dokonuje pomiarów antropometrycznych i składu ciała, da indywidualny jadłospis i omówi go. Jadłospis ten będzie zawierał tylko te potrawy i składniki które pacjent lubi, będzie dostosowany do trybu pracy czy szkoły, potrawy będą łatwe do przygotowania i syte.

Trzecia wizyta po 2,3 tygodniach stosowania diety

Dietetyk dokonuje pomiarów i analizuje skład ciała, sprawdza skuteczność i diety w razie potrzeby modyfikuje jadłospis jak również odpowie na pytania pacjenta, powie jak urozmaicić dietę.


Do naszej poradni zapraszamy również osoby zdrowe, chcące zmienić swoje nawyki żywieniowe aby przez długie lata cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Udzielamy porad żywieniowych jednorazowych. Na takiej wizycie dokonujemy pomiarów antropometrycznych i analizy składu ciała, dajemy indywidualne zalecenia co pacjent może jeść a czego nie powinien ( na wizycie jednorazowej nie układamy jadłospisów).